Bebek Odası Hazırlığı

Nasıl bir bebek odası hazırlamalıyız?

Bebek odası hazırlığında nelere dikkat etmeliyiz?

Bebek odasına malzeme seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Bebek demek aile için yeni bir heyecan, farklı bir başlangıç demek. Bebeğimizi karşılarken onun bütün ihtiyaçlarını önceden düşünürüz. Bu ihtiyaçlardan biriside güzel bir bebek odası. Günümüzde birbirinden güzel bebek odaları mevcut. Hem erkekler için hem de kızlar için. Peki bebek odası hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz?

Bebek odası hazırlığına ilkönce evimizde müsait bir oda seçmeliyiz. Bu seçtiğimiz oda rahatlıkla güneş alabilmeli, aydınlık, ferah ve uygunsa geniş bir oda olmalı.

Bebek odasında tercih edeceğimiz renkler öncelikle pembe, mavi ve yeşil tonlarında renkler olmalı. Bu renkleri hem duvar rengi olarak hem de mobilya ve aksesuarlarda tercih edebiliriz. Aydınlatma tercihleri ise bebeği rahatsız etmeyecek derecede lambalardan seçilmeli. Gereksiz yere aydınlatmalardan kaçınılmalı.

Bebek için alacağımız karyola, dolap gibi mobilyalarının ahşap olmasına özen göstermeli, gereksiz fazla sayıda parçalardan oluşan mobilyalar tercih etmemeliyiz. Ayrıca seçtiğimiz mobilyaların keskin köşelerinin olmamasına, bağlantılarının sağlam olmasına, boyalarının sağlıksız olmamasına, karyolanın bebeğin büyüdüğü zamana göre değişebilir fonksiyonel olmasına dikkat etmeliyiz. Bebek odasının zemininde ahşap laminat parke kullanarak temizlemesi kolay bir zemin oluşturabiliriz. Gereksiz yere halılar kullanarak tozların birikmesini engelleyebiliriz.

Bebek odasında tercih edeceğimiz tekstil malzemelerinin kolayca temizlenebilir olmasına, gereksiz ipler içermemesine, mümkünse pamuklu olmasına dikkat etmeliyiz.

İlk aylarda bebekleri emzirmekle çok zaman geçireceğiniz için karyolanın yanına bir koltuk koyabilirsiniz. Emzirirken sizde rahat etmiş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir