Detoks Suyu Tarifleri

İster kilo vermek isteyin, isterseniz vücudunuzu zararlı toksinlerden arındırmak isteyin önemli olan günde 6-8 bardak su için. Su hem yaşamsal organlarımızın sağlıklı çalışmasını sağlar hem de vücuttan zararlı toksinlerin atılmasını sağlar. Suyunuzu çeşitli meyve ve bitkilerle zenginleştirebilirsiniz. Vereceğimiz tarifler hem kolay hem de damak zevkinize göre değiştirebilirsiniz.

 Yaklaşık 2 litre suya greyfurt, salatalık ve limonu dilimleyin. İçine birkaç adet nane yaprağı ekleyin. Buzdolabında bekleterek meyvelerin iyice özünü salmasını sağlayın. Günde 2 litre içmeye çalışın.
Bu tarif sadece zayıflamayı değil toksinlerinizi atmayı da sağlar. Salatalık İdrar söktürücü olması sebebiyle vücutta su tutmasını engeller. Greyfurt da yağ yakmanızı sağlar.

 Tatlı İsteğinizi Yok edecek Detoks Suyu
1 litre oda sıcaklığında suya, 1 adet çubuk tarçın 1 adet küçük portakalı dilimleyin. Kabınızın ağzını kapatıp geceden sabaha kadar bekletin. Malzemeler içinde bekleyecek şekilde, gün boyunca öğünlerden önce bir bardak olarak, gün içinde bitirin.

Yağ Yakan Detoks Suyu
350 ml su, 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı taze limon suyu ve 1 çay kaşığı tarçını 10 saniye blendırdan geçirin. Daha sonra yarım elmayı içine atın. Bu tarifimiz her türlü faydasıyla elma sirkesini lif açısından zengin elmayı arındırıcı özelliğiyle limonu ve iştah kesmesiyle tarçını içeriyor. Detoks suyunuz hazır.

 Limon ve Zencefilli Detoks Suyu
Zencefil doğal bir ağrı kesici özelliği vardır. Yarım limon suyunu 350 ml suya ekleyin. İçine küçük bir zencefil yumrusu rendeleyin. Sabahları aç karnına içtiğinizde ağrılarınızı alır, aynı zaman da vücuttaki toksinlerden arındırır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir