Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları

Ev dekorasyonunda püf noktalar

Dekorasyonu genel olarak üç bölüme ayırabiliriz. Ev dekorasyonu, iş yeri dekorasyonu ve bahçe dekorasyonu. Biz bu yazıda ev dekorasyonunun genel amaçlarından ve püf noktalarından bahsedeceğiz.

Dekorasyon niçin yapılır?

Ev dekorasyonu kendimizi mutlu, refah ve huzurlu hissedebilecek bir mekan oluşturmak için, kişisel yaşam alanımızı düzenleyerek ve güzelleştirerek yapılır. Ev dekorasyonunu bazen de misafirleri ağırlamak ve onları hoşnut bırakmak amacıyla da yapılabilir. Ev dekorasyonunun genel amacı budur.

Dekorasyonda kişisel zevklerinizi, beğenilerinizi ön planda tutarak kendinizi yansıtan bir ortam oluşturmalısınız.

Hayatınıza renk katın.

Sadeliğin rengi olan beyazı dekorasyonda rahatça kullanın. Beyaz insanı içini aydınlatır ve insanın kendisini daha huzurlu hissetmesini sağlar. Eğer evinizde beyaz renk hakimse, beyaz rengin hakim olduğu mutfakta kırmızı ve maviyi kullanarak farklı bir hava oluşturabilirsiniz.

Sizin siz olduğunuz bir köşe hazırlayın

Evinizin bir köşesinde ilgi alanızı ve hoşlandığınız şeyleri belirleyerek, tamamen size ait kendinizi yansıtabileceğiniz bir alan oluşturun. BU da sizin sanat eseriniz olsun. Örnek olarak koleksiyon yapıyorsanız koleksiyon eşyalarınızı barındıran bir konsol ya da küçük bir dolap hazırlayabilirsiniz.

Dekorasyonda sevdiğiniz renk, desen ve kumaşları kullanırsanız dekorasyon daha zevkli hale gelecektir. Evlerimizin en rahat ve sıcak odaları salon ve oturma odalarıdır. Arkadaşlarımızla oturduğumuz, aile sohbetlerinin yapıldığı odaların dekorasyon amacı da budur. Ancak kalabalık arkadaş ve aile ortamlarından dolayı evde bulundurduğumuz fazla eşyalardan da kurtulmalıyız.

Bu sene ev dekorasyonunda moda olan bir şeyde eski objeleri kullanmak. Örneğin siyah beyaz fotoğrafları kullanarak kapı girişine, hole ve ya koridora farklı bir hava katabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir