Glukoz Takip Sistemi

Bu sistemle 90 gün boyunca kandaki glukoz seviyesi ölçülecek.

Şeker hastalarının hayatını kolaylaştıracak bir haber. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi diyabet hastalarının derilerinin altına yerleştirilen ve kandaki glukoz seviyesini doksan güne kadar ölçen takip sistemini onayladı.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin onayladığı glukoz takip sistemi diyabet hastaları için yeni bir dönem başlatıyor. Sistemin uygulanması da oldukça kolay. Uzman bir doktor tarafından diyabet hastasının cildinin altına yerleştirilen sensör sistemin ana bileşeni konumunda. Bu sensör 90 güne kadar herhangi bir değişikliğe ya da müdahaleye gerek duymadan kandaki glukoz seviyesini takip ediyor.

Sensör her 5 dakikada bir ölçüm yaparak eşleştiği mobil cihaza ölçüm sonuçlarını iletiyor. Bu sayede hem doktor hemde hasta kandaki glukoz seviyesini an ve an takip edebiliyor. Öte yandan glukoz seviyesinde tehlikeli bir artış ve ya düşüş meydana geldiği takdirde sensörler eşleştirilen mobil cihaza bildirim gönderiyor. Böylece hasta glukoz seviyesindeki tehlikeli değişim etkilerini tamamen göstermeden bir sağlık kuruluşuna başvurma imkanına sahip oluyor. 18 yaş ve üstü diyabet hastalarında uygulanabilen sistem 125 diyabet hastası kişi üzerinde test edildi ve testler başarılı sonuç verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir