İlkbaharda Ev Dekorasyonu

İlkbaharda Ev Dekorasyonu

İlkbaharda Ev Dekorasyonu nasıl olmalıdır?

İlkbaharda Ev Dekorasyonu Önerileri

Bahar dekorasyonunda amaç baharı hissetmek, baharı yansıtabilmek, baharı yaşayabilmek.

Sanırım ilkbahar insanların kendini en mutlu hissettiği mevsimdir. Cıvıl cıvıl renkler insanların içini renklendirirken aynı zamanda evimizin içi de huzurlu bir ortama dönüşür. İlkbahar geldiğinde evimizde ne gibi değişiklikler ve ya yenilikler yapabiliriz? Ev dekorasyonunda baharı nasıl yansıtabiliriz?

İlkbahar dediğimizde ilk akla gelen rengârenk çiçeklerdir. Çiçekler dekorasyonda önemli bir yer kaplar, özellikle bahar dekorasyonlarında. Bahar geldiğinde çiçekleri ev dekorasyonunda ve balkon dekorasyonunda sıklıkla kullanabiliriz. Hoşunuza giden bir vazo alarak içine çiçek yerleştirebilir, evinizde uygun bir yerde ve balkonunuzda küçük bir çiçek bahçesi oluşturabilirsiniz.

Renklerin zenginliğini evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Özellikle beyaz ve ya açık renkleri tercih ederek evinizde bahar aydınlığını yansıtabilirsiniz. Renkli kırlentler ve ya halılarla mekanda bahar esintisi yakalayabilirsiniz.

Tabiattaki bu değişimi evinizde de hissettirmek için kapınızı tabiata açabilirsiniz. Evinizde uygun bir mekan hazırlayarak ahşap nesnelere, ağaç dal ve yapraklarına yer vererek doğal bir ortam oluşturabilirsiniz. Bunların yanına ek olarak tabiatın içerisinde yakaladığınız hoşuna giden nesneleri de ekleyebilirsiniz. Örneğin bir taş olabilir.

Baharın aydınlığını evinizde yakalamak için evinizi güneşe açın. Aydınlık insanlara pozitif enerji verir. Gün ışığının girmesini etkileyecek perde ve tüller kullanmamaya özen gösterin. İnce tüller ve açık renkli perdeler tercih edebilirsiniz. Bunların yanında aynası bulunan nesne ve ya eşyalar, çeşitli tarzdaki lambaderler seçerek mekanın daha aydınlık olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir