IOS 12 ile Neler Değişecek!

Yeni sürümle akıllı telefonlarda yeni dönem başlıyor.

Amerika merkezli teknoloji devi Apple, Iphone’un geleceği olarak tanımladıkları yeni mobil işletim sistemi IOS 12’yi tanıttı. Bu sürümle hangi özellikler geliyor birlikte inceleyelim.

Iphone’un geleceği olarak lanse edildi. Apple’ın yeni IOS sürümü IOS 12’den söz ediyoruz. Şirket yetkilileri bu yeni sürümün kullanıcılara bir çok fayda sağlayacağını, zamanı kontrol etme gücü vereceğini belirtti. IOS 12 Public Beta sürümü kapsamında kullanıma sunulacak olan bu yeni özellikler arasında Activity Reports, App Limits ve yeni Rahatsız Etme ve Bildirimler denetimleri bulunuyor. Bu denetimler müşterilerin hem dikkat dağınıklığını azaltacak hem de ekran karşısında geçirdikleri süreyi yönetmelerini kolaylaştıracak.

IOS 12’de yer alan Screen Time’ı kullanıcıların gün içinde telefon ve tabletleri ile ne kadar süre geçirdikleri de ortaya çıkacak. Screen Time kişilerin kullandıkları her uygulamada geçirdikleri toplam zamanı kategorilerine göre uygulamaları, kullanım sıklıklarını, kaç adet bildirim aldıklarını gösteren detaylı günlük ve haftalık etkinlik raporları da oluşturacak.

App Limits özelliği ise kullanıcıların belirli bir uygulamada geçirebilecekleri bir süre belirleyebilmelerine olanak tanıyacak ve bu süreyi aşmak üzere oldukları anda bir bildirim gönderecek. 2008 yılında başlayan ebeveyn denetimleri yeni sürümde daha da gelişmiş bir boyuta taşınacak. Screen Time ile ebeveynler çocuklarının etkinlik raporuna erişebilecek, zamanlarını nasıl geçirdiklerini görüp onlar adına uygulama limiti belirleyebilecek.

Aynı zamanda IOS 12 rahatsız etme modunda yapılan iyileştirmeler ile bu güçlü zaman yönetimi aracını daha da iyi bir hale getirecek. Kullanıcıların ders çalışırken, derste, toplantıda ve ya akşam yemeği yerken o anda kalabilmelerine yardımcı olacak. IOS 12 dikkat dağınıklığını azaltmaya yardımcı olmak içinde müşterilerine bildirimleri alma biçimlerini denetleme amaçlı daha fazla seçenek sunuyor. Tamamen devre dışı bırakmayı ve ya doğrudan bildirim merkezlerine gönderilmelerini isteyerek bildirimleri anında yönetebileceksiniz. IOS 12 aynı anda birden çok bildirimi görüntüleyip yönetmeyi kolaylaştıran, gruplandırılmış bildirimler özelliğini de kullanıma sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir