Kadınlar Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli!

Günümüz kadınları ayakkabı alışverişinde çok hassaslar ve de alışverişlerinin büyük bir bölümünü ayakkabıya ayırırlar. Öyle ki işi ileri götüren ayakkabı takıntısı olanlar bile var. Şıklığa erkeklere nazaran daha fazla önemseyip oluşturdukları kombinlerle şıklık yarışında olmak isteyen kadınlar bazı zamanlar ayakkabı tercihinde zorluk yaşayabilmektedirler. Bunun birçok sebebi vardır. Şimdi birazda bu sebeplerden bahsedelim. Aklınızdan çıkarmamanız gereken ilk kural rahatlık önce gelir. Fakat şöyle çevremize bir bakarsak kadınlar bu konuda pek hassas değiller. Sadece görüntüsü için şık duruyor diye satın alabiliyorlar. Oysa ki alınan ayakkabı kullanıma başlandığın da eziyet çekmekte başka bir şey vermemektedir.

Tabi ki de şık modelleri tercih edeceksiniz. Ancak şık doğru ve rahat modelleri seçmelisiniz. Şık olayım derken eziyet çekmeyin.

En son trend nedir onu da alayım dememelisiniz. Belki de sizde hoş durmayacak.

Sonuç olarak yapılacak şey şudur ki öncelik ayağınıza uyumu sizi rahat ettirmesidir. Günün modasını renklerini bilmeli kullanacağınız yer ve mekana göre tercihte bulunmalısınız. Modayı takip edeyim şık olayım derken rahatlığınızdan ödün vermemelisiniz. Sırf görünümünü beğendiniz diye çok paralar harcamamalısınız.

Kadın için ayakkabı bir tutkudur. Kimileri için bir yaşam tarzıdır. Alışverişe çıktığında alacakları arasında ayakkabı yokken bir çift ayakkabı almıştır bile. “kırmızı çantamla uyumlu , elbisemle harika olacak “ gibi bahanesi hep vardır. Satın alırken bazı kriterleri vardır:

• Rahatlık
• Mevsim geçişleri
• Kullanılacak yer mekana uygunluk
• Giyilecek kıyafete uygunluk
• İndirimde olduğu için alır
• Sırf gösterişli olduğu için alır
• Ruh halinin sesini dinler satın alır

Yani Kadınlar şık olmak için, modayı takip etmek, her daim zarif ve şık görünmek için ayakkabı tutkusundan vazgeçemez, her zaman satın almak için küçük tatlı bahaneleri vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir