Kır Düğününe Davetliyim Ne Giyinmeliyim?

Son senelerde kır düğünleri oldukça popüler olmaya başladı. Kadınlar ise kır düğünü de olsa en şık en göz alıcı olmayı aynı zamanda mekanın tadını çıkartmak isteriz.

Yaz mevsimindeyiz bu sebeptendir ki düğün sezonu açılmış bulunmakta. Artık düğünler şık salonlarda değil kır veya bahçe gibi mekanlarda yapılmakta. Bu da düğünde giymemiz gereken kıyafeti seçmemizi etkiliyor. Tabiki otel ya da salon düğününe gider gibi giyinmek hoş olmamakla beraber rüküş olmamıza sebep oluyor. Bu sebeple bir kır düğününe giderken mekanın durumunu hava koşullarını göz önünde bulundurarak ona uygun kıyafet seçimi yapmalı düğün boyunca kendimizi rahat hissettirecek kıyafet seçmeliyiz. Eğer gelinin yakın arkadaşı isek ve de gelin arkadaşları için özel bir konsept isterse o da göz önünde bulundurulmalı. İşte birkaç ipucu birkaç öneri;

İlk altın kural gelinden başka kimse beyaz giymemeli. Geline saygı göstermek adına beyaz ve beyaz tonlarından kaçının. Aynı zamanda salon veya otel düğününe gider gibi ağır abiye kıyafetler giymek rüküş görünmenize sebep olurken yanlış seçim yapmanıza sebep olur.

Kır düğünü konseptine yazı çağrıştıran pastel renkler uçuş uçuş kumaşlara sahip giysilerdir. Saçlarda topuzlar değil, yarı dağınık yarı topuz açık bırakılmış belki biraz yaz çiçekleriyle süslenmiş örgüyle detaylandırılmış modellerdir. Elbise kumaşları ipek, tül, şifon, dantel detaylarıyla bezenmiş olabilir. Kumaşlar hafif olduğu için giyeni rahat ettirir. Takılar, inci gibi doğallık sadelik romantikliği çağrıştırmalıdır. Ağır altın gümüş gibi mücevherler sadelikten uzak rüküş bir hava verir. Makyaj, doğallıktan yana pastel tonlarında gözü yormayan çabuk bozulmayan tarzda olmalı. Kır düğününde uzun, dar derin dekolteli ya da dekoltesi bol modeller tercih edilmemeli. Giydiğiniz elbise ilk önce sizi mutlu etmeli, canlı desenler ve renkler hava alan sıkmayan kumaşlar çiçek desenli kendinizi romantik hissettirecek tasarımlar tercih etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir