Mutfak Dekorasyonu İçin Sıradışı Fikirler

Mutfaklar sevdiklerimizle keyifli zamanlar geçirdiğimiz, lezzetli yemekler yediğimiz hayatımızda önemli yere sahip mekanlardır. Mutfakları günlük hayatımızda çok sık kullanırız. Bu nedenle zamanımızı daha kaliteli ve daha sağlıklı geçirmemiz için mutfaklara farklı ve yaratıcı konseptler dahil ederek mutfağımızda farklı esintilerin oluşmasını sağlayabilir, yeni bir soluk getirebilme imkanımız vardır. Mutfak dekorasyonu için sıradışı fikirler ile mutfağınıza güneşin doğması için yeni bir pencere daha açabilirsiniz.

Mutfakta renkli bir dekorasyon elde etmek için yemek takımının ve mutfağın raflarında kullanacağınız mutfak eşyalarının uyumlu renkte olması gerekir. Mutfak dolaplarını beyaz ve ya pembe renkte tercih ederek mutfak eşyalarını daha ön plana çıkarmış olursunuz.

Dolaplarınızın rengini seçerken mutfağınızın boyutlarını göz önünde bulundurun. Büyük mutfaklarda kullanacağınız ada mutfak modelleri ile şık bir mutfak yaratabilirsiniz. Küçük mutfaklarda desenli mutfak dolaplarından kaçının. Desenli modeller yerine düz hatlı ve açık renkli dolaplar tercih edin.

Cam kapaklı dolaplar ve açık raflar mutfağınızda çok şık duracaktır. Mutfak dolaplarında tek renk yerine gövdede farklı renk, kapaklarda farklı renk kullanarak hoş mutfak dolapları tasarlayabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızı tasarlarken mutlaka mutfağınızın ölçülerine dikkat edin. Dolapların mutfağa tam olarak uyum sağlaması gerekir.

Mutfağınıza canlılık getirmek için eski sandalyelerinizi mavi, pembe gibi renklerle boyayabilir, onlara yepyeni bir hava katabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunda tercih ettiğiniz malzemeler hijyen açısından da önemlidir. Aspiratör, fırın ve ocak gibi ürünlerin kolay temizlenebilir olmasına dikkat edin.

Unutmayın ufak dokunuşlar ile harika mutfaklara sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir