Türkiyenin İlk Fijital Romanı: Dolunay Kırmızısı

Gelişen teknoloji ile birlikte yayıncılık sektöründe de bir ilk yaşanıyor. Türkiye’den bir yayınevi fijital romanı piyasaya sürdü. Fijital nedir? Fijital, fiziksel ve dijital kelimeleriyle oluşturulan yeni bir terim. Okurlar kitapta geçen sahneleri Qr kodlarıyla tarayarak akıllı telefonlarından izleyebiliyor.

Fiziksel ile dijitali buluşturan Türkiye’nin ilk fijital romanı yayınlandı. Psikiyatr Haşmet Işıklı’nın kaleme aldığı Dolunay Kırmızısı romanını alanları dijital dünyada sürprizler bekliyor. Kitabevi Dolunay Kırmızısı için 50 kişilik bir yapım ekibi ile kitabın içerisine geçen beş hikayeyi kısa bir film haline getirdi. Okurlar belli sayfalarda karşılarına çıkan Qr kodları akıllı telefonları ile tarayarak beş farklı mekanda çekilen kısa filmleri izleyebiliyor. Kitap okurken arka planda müzik tercih edenlerse Spotfy’da oluşturulan özel Dolunay Kırmızısı listesini dinleyebiliyor.

Dolunay Kırmızısı’nda psikiyatr Fikret karakterinin hayatına giren gizemli karakterler ile çıktığı yolculuk anlatılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir