Vücut Tipine Göre Jeans Pantolon Seçimi Nasıl Olmalı!

Günümüzün en rahat ve en çok tercih edilen giyim parçası jeans pantolonlar, sizi yerine göre sizi hem şık, hem spor bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kadınlar içinde erkekler içinde vazgeçilmez bir giyim parçasıdır. Nasıl bir vücut tipine sahip olduğunuzu bilmeniz sizi ortamlarda tarz sahibi olmanızı sağlar. Bunun için size kısa kısa bilgiler vereceğiz:

Bacaklarınız Kısaysa; Pantolonunu paçaları hafif geniş olanlarını tercih etmelisiniz. Bol bluz kombinleri kullanmayın. Eğer bluzları pantolonun içine sokarsanız bel kısmını keser unutmayın. Paçası hafif geniş pantolon kısa bacaklı iseniz tam size göre. Bu model jeansleri kısa ceketlerle kombinleyebilirsiniz.

Kalçalarınız geniş ise; Eğer kalçalarınız geniş ise skinny jeans pantolonlardan yüksek belli kıyafetlerden kaçınmalısınız. Koyu renk ve streç özelliği olan bol paçalara sahip pantolonlar almalısınız.

İnce Belli Olanlara; Topuklu ayakkabı ile düşük bel İspanyol paça jeanslar yerinde bir karar olacaktır. Yüksek belli modellerden sakının. Uzun skınny pantolonlar belinizden rahatsız oluyorsanız kamufle edici harika bir parçadır.

Kıvrımlı Vücudu Olanlar İçin; Eğer vücut hatlarınız kıvrımlı ise, kalça kısmı hafif streç bacak kısmı hafif genişleyen modeller size göre. Skinny jeanslerden ve düşük belli modellerden uzak durun. Koyu renk ve detaysız olan jeansleri tercih edin.

Kısa Boylu Olanlara; Klasik modeller, bacak kısmı geniş ve düz gelen modeller tam size göre. Topuklu ayakkabıyla uzun pantolonları birbiriyle kullanmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir